Gratis offerte

Geen voorrijkosten

24/7 spoedservice

Ontstoppen Enschede Logo

Blogs

Verstoppingen seizoenen Enschede: dit moet je weten!

Blogs Ontstoppen Enschede

| |

Als ontstoppingsspecialist in Enschede met 25+ jaar ervaring zie ik het elke dag: elk seizoen brengt zijn eigen rioolproblemen met zich mee. En geloof me, de wisselende weersomstandigheden hier in Oost-Nederland zorgen voor meer verstoppingen dan je zou denken. Vooral in wijken zoals Getfert en Boswinkel Stadsveld, waar de naoorlogse verstoppingen seizoenen Enschede patronen heel specifiek zijn door de oude infrastructuur.

Dus waarom heeft het seizoen zo’n grote invloed op je rioolsysteem? Nou, dat heeft alles te maken met temperatuurwisselingen, neerslag en hoe we onze afvoeren gebruiken. En in Enschede, met onze klei-ondergrond en gemengde rioolstelsels, zijn die effecten nog sterker merkbaar.

Winter in Enschede: bevriezing en vetstolling

De winter is volgens mij het gevaarlijkste seizoen voor je leidingen. Niet alleen vanwege bevriezing, maar ook door iets wat veel mensen over het hoofd zien: vetstolling. Bel direct voor spoedhulp bij bevroren leidingen: 085 019 57 33

Vorige maand nog had ik een noodoproep van Jinthe uit Deppenbroek. Het was vroeg in de ochtend, rond 6 uur, toen haar keukenafvoer volledig dicht zat na het weekend. “Ik snap er niks van,” zei ze, “gisteren deed alles het nog prima.” Maar toen ik ter plaatse kwam, zag ik het probleem meteen. De temperatuur was ‘s nachts gedaald naar -2 graden, en het vet van de zondagse braadpan was keihard gestold in de leiding. Met onze hogedruk apparatuur hadden we het binnen een halfuur opgelost, maar het had voorkomen kunnen worden.

In wijken zoals Deppenbroek, met die naoorlogse koperen leidingen uit de jaren 50, zie je dit vaker. Die soldeerverbindingen zijn kwetsbaar voor temperatuurschommelingen, en de klei-ondergrond zorgt ervoor dat leidingen langer koud blijven.

Meest kwetsbare plekken in Enschede woningen

  • Leidingen in kruipruimtes (vooral in Getfert)
  • Buitenleidingen langs noordgevels
  • Aansluitingen bij rioolkasten
  • Oude koperen leidingen met soldeerverbindingen

Trouwens, wat veel mensen niet weten is dat de drukvariatie in onze leidingen hier tussen 2,5 en 3,5 bar schommelt. Bij vorst kan die druk enorm oplopen door uitzetting van bevroren water.

Lente: wortels en winterschade

Als de lente aanbreekt, beginnen de echte problemen pas. Boomwortels ruiken water van kilometers ver, en een kleine scheur in je rioolbuis, vaak veroorzaakt door winterse vorst, is als een magneet voor die wortels. 24/7 bereikbaar voor wortelverstopping: 085 019 57 33

In Boswinkel Stadsveld zie ik dit elk voorjaar. Die wijk heeft veel bomen langs de straten, en de PEX-vervangingen sinds 2015 zijn niet altijd perfect aangesloten op de oude hoofdleidingen. Kleine lekkages trekken wortels aan als honing bijen trekt.

De groeikracht van boomwortels is fenomenaal, tot wel 15 bar druk, veel hoger dan waar onze voegverbindingen op getest zijn. Vooral de oudere klei- en betonnen rioleringen in het centrum van Enschede zijn kwetsbaar.

Eerste signalen van wortelingroei

  • Water loopt steeds langzamer weg
  • Gorgelende geluiden uit afvoeren
  • Terugkerende verstoppingen op dezelfde plek
  • Onaangename geuren uit de riolering

Zomer: hitte en intensief gebruik

Je zou denken dat de zomer rustig is voor rioolproblemen, maar niets is minder waar. Door de warmte stolt vet juist sneller in de leidingen, en het verhoogde watergebruik zet extra druk op het systeem. Binnen 30 minuten op locatie bij zomerverstoppingen: 085 019 57 33

Vooral in de wijken met gemengde rioolstelsels, zoals grote delen van Enschede, kan intensief gebruik tijdens warme dagen leiden tot overbelasting. En dan heb ik het nog niet eens gehad over vakantieperiodes, wanneer uitgedroogde sifons voor stankoverlast zorgen.

Maar het grootste zomerprobleem? Haar. Mensen verliezen meer haar door UV-straling en chloorwater van zwembaden. Die haren vormen kluwens in doucheputjes die de afvoer compleet kunnen blokkeren.

Herfst: bladeren en regenval

September is traditioneel onze drukste maand. Bladeren komen massaal in afvoerputten terecht, en de hevige regenval die we de laatste jaren zien door klimaatverandering zorgt voor overbelasting van het rioolstelsel.

In Getfert, met zijn vele bomen en oudere riolering, zie ik elk jaar dezelfde problemen. Bladeren ophoping combineert met modder en vuil, en voor je het weet heb je een complete blokkade. Spoedoplossing voor herfstverstoppingen: 085 019 57 33

De klei-ondergrond in veel Enschede wijken maakt het probleem erger. Water infiltreert slecht, dus bij hevige buien moet alles via het riool afgevoerd worden. Dat kan het systeem overbelasten.

Herfstrisico’s per wijk

  • Getfert: Veel bomen, oudere riolering, bladophoping in straatkolken
  • Boswinkel Stadsveld: Gemengd systeem, zettingsgevoelig door kleigrond
  • Deppenbroek: Naoorlogse infrastructuur, kwetsbare soldeerverbindingen

Moderne ontstoppingstechnieken

De afgelopen jaren hebben we grote stappen gemaakt in ontstoppingstechnologie. Met onze HD-rioolcamera’s kunnen we zonder graafwerk exact lokaliseren waar het probleem zit. Hogedruk reiniging tot 200 bar verwijdert zelfs de hardnekkigste verstoppingen zonder leidingen te beschadigen.

Volgens mij is camera-inspectie de grootste game-changer geweest. Je ziet precies wat er aan de hand is, of het nou wortels zijn, vetstolling of schade aan de leiding. Geen giswerk meer.

En voor de toekomst? Relining wordt steeds populairder. Daarbij brengen we een met hars geïmpregneerde kous in de bestaande leiding. Na uitharding met UV-licht heb je een volledig nieuwe binnenwand. Geen graafwerk, 50+ jaar levensduur, en het voorkomt wortelingroei. Informatie over relining: 085 019 57 33

Seizoensgebonden onderhoudstips

Winter (december-februari)

  • Isoleer kwetsbare leidingen met PE-schuim
  • Sluit buitenkranen af en tap ze leeg
  • Houd binnentemperatuur minimaal op 12°C
  • Gooi geen vet door de gootsteen
  • Laat bij extreme vorst kranen licht druppelen

Lente (maart-mei)

  • Inspecteer leidingen op winterschade
  • Laat dakgoten reinigen
  • Controleer op tekenen van wortelingroei
  • Test buitenkranen voorzichtig

Zomer (juni-augustus)

  • Reinig doucheputjes wekelijks
  • Plaats haarzeefjes in alle afvoeren
  • Voorkom uitdroging van watersloten bij vakantie
  • Let extra op vetafvoer bij barbecues

Herfst (september-november)

  • Verwijder bladeren uit roosters wekelijks
  • Controleer regenwaterafvoeren
  • Bereid leidingen voor op winter
  • Test werking van terugstroomkleppen

Wanneer een professional inschakelen

Aarzel niet om ons te bellen bij water dat niet wegloopt ondanks eigen pogingen, terugstromend water, meerdere verstoppingen tegelijk, rioollucht in huis, of zichtbare lekkages. 24/7 spoedhulp beschikbaar: 085 019 57 33

In wijken zoals Deppenbroek en Getfert, met hun specifieke infrastructuurproblemen, is vroege detectie cruciaal. Een kleine wortelverstopping kan binnen weken uitgroeien tot een grote reparatie. En met onze klei-ondergrond hier in Enschede kunnen zettingen leiden tot leidingbreuken die alleen erger worden.

Investeren in preventie loont altijd. Een jaarlijkse inspectie kost een fractie van noodreparaties en voorkomt waterschade, gezondheidsrisico’s en hoge spoedkosten. Als ervaren ontstoppingsspecialist uit Enschede raad ik aan: wees voorbereid op seizoensgebonden problemen en handel preventief. Voor preventieve inspectie en advies: 085 019 57 33

Geschreven door rioolspecialist Dirk

Ik ben Dirk, geboren en getogen in Enschede, en met meer dan 25 jaar ervaring als ontstoppingsspecialist bij Ontstoppen Enschede. Ik ken deze stad als mijn broekzak, van de bruisende binnenstad tot de rustiger randen. Of het nou gaat om een verstopte afvoer in de keuken of een hardnekkige rioolblokkade, ik sta altijd klaar om het op te lossen. Want laten we eerlijk zijn, een verstopping komt nooit gelegen, en in Enschede met ons gemengde riolsysteem, zo'n 60 procent daarvan, kan het zomaar escaleert. Ik werk veel in wijken als Helmerhoek Noord, het Landelijk Gebied Kernen en Stevensen. Neem Helmerhoek Noord, met die huizen uit de jaren 80 en 90: daar zie je vaak PEX-leidingen die nog in goede staat zijn, maar af en toe problemen krijgen door kalkafzetting door ons harde water van 8,7 °dH. Vorige week nog een spoedklus daar, bij een gezin in de buurt van de oude Jannink-fabriek, een verstopping door vetophoping in de zomer, binnen een halfuur opgelost met hoogdrukspoeling. In het Landelijk Gebied Kernen, rond dorpjes als Lonneker en Usselo, heb ik te maken met oudere koperen leidingen in monumentale panden. Die verstoppen makkelijk door wortelgroei of corrosie in onze matig zure bodem, pH rond de 5,5 tot 7. En in Stevensen, met bouwperiodes uit de jaren 50 tot 70, kom ik vaak bij PE-hoofdleidingen terecht die verstopt raken door bladeren in de herfst. Tussen haakjes, in de winter bevriezen die oude gietijzeren delen soms, dus ik raad altijd een camera-inspectie aan om het écht te zien. Als Enschedeër puur sang, geniet ik in mijn vrije tijd van een potje voetbal kijken bij De Grolsch Veste, dat stadion uit '98 voelt als thuis. Maar werk is werk, en ik ben er trots op dat ik 24/7 bereikbaar ben, binnen 30 minuten ter plaatse, zonder voorrijkosten en met een vast tarief vooraf. Geen gezeur, gewoon directe hulp, en ik geef zelfs drie maanden garantie op de ontstopping. Of het nou midden in de nacht is nabij de Jacobuskerk of overdag bij TETEM, ik help je eruit. Heb je een noodgeval? Bel me direct op 085 019 57 33 of kijk op ontstoppen-enschede.nl. Ik sta voor je klaar, want in Enschede lossen we problemen samen op.

Blogs

Gerelateerde blogs

Werkwijze

Werkwijze Ontstoppen Enschede

Je maakt een afspraak

Je bespreekt de situatie en maakt een afspraak.

U

Wij doen onderzoek

De monteur onderzoekt de verstopping.

Een vrijblijvende offerte

Je ontvangt een vrijblijvende offerte.

Direct aan de slag!

Akkoord? Wij gaan aan de slag!

Service

Onze dienstverlening

ontstoppen-wc-enschede

WC verstopt

WC verstopt Enschede

Een verstopte wc in Enschede? Onze ervaren vakmannen van Ontstoppen Enschede staan voor u klaar. Binnen een uur proberen wij de verstopping te verhelpen. Maak snel een afspraak!

loodgieter-enschede-ontstopping

Afvoer verstopt

Afvoer verstopt Enschede

Is jouw gootsteen verstopt in Enschede? Bel snel voor een afspraak en wij zijn binnen no-time bij je met de juiste oplossing!

loodgieter-in-enschede-leidingen

Riool inspectie

Riool inspectie Enschede

Riool inspectie Enschede? Voorkom onverwachte verstoppingen en maak nu een afspraak! Ontstoppingsdienst Enschede verhelpt een beginnende verstopping op een vakkundige wijze. 

loodgieter-enschede-verstopping

Riool verstopt

Riool verstopt Enschede

Heb jij last van een verstopt riool? Wij komen zo snel mogelijk naar je toe. Bel kosteloos naar Ontstoppen Enschede om een afspraak te maken.

Loodgieter Enschede Sanitair

Badkamer

Doucheputje verstopt

Is het doucheputje verstopt? Wij geven je het beste advies en zorgen voor een oplossing. Bel gerust naar Ontstoppen Enschede.

RIOOL

Verouderd of slecht aangelegd riool

Een verouderd of verkeerd aangelegd riool kan zorgen voor een ophoping van vuil. Hierdoor kan het water op een gegeven moment niet meer goed wegspoelen.

Vroeger werden er bij het aanleggen van een riool een ander soort buizen gebruikt dan tegenwoordig. Deze oude gresbuizen hebben een andere samenstelling waardoor boomwortels makkelijker binnendrongen dan bij de huidige kunststofbuizen.

Deze boomwortels kunnen zorgen voor een blokkering en veroorzaken verstoppingen. Wanneer hier sprake van is, wordt veelal het hele riool vervangen.

Nog steeds zijn veel gedateerde huizen voorzien van deze verouderde riolen.

Om uw situatie te bespreken kunt u telefonisch contact opnemen met Ontstoppingsdienst Enschede via 085 019 57 33.

Verstopping Enschede

Spoed loodgieter

Voorkom permanente schade aan je huis en bel direct met één van onze specialisten in Enschede!

Riool Enschede

Riool verstopping

Bij een verstopping in het riool is het belangrijk om zo snel mogelijk te handelen. 

Loodgieter Enschede Ontstopping

Schade beperken

Voorkom dat de schade erger wordt en schakel direct één van onze spoedloodgieters in!

Ervaringen

KLANTEN VERTELLEN

Wij zijn zeer spreken over de dienstverlening van Ontstoppen Enschede. Altijd vriendelijk, uitstekende service en snel geholpen!

Albert Heijn Enschede

Bij ons heeft Ontstoppen Enschede verschillende werkzaamheden uitgevoerd, waaronder het vervangen van riolering en verhelpen van verstopte WC's. Wij zijn zeer tevreden over het geleverde werk! Uitstekende service!

FC Twente Enschede

Altijd goede en snelle service bij Ontstoppen Enschede BV. Vriendelijk personeel!

Brandweer Kazerne Enschede-Noord

Partners

Bewezen kwaliteit

Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap
Loodgieter met gereedschap

AFSPRAAK

GRATIS OFFERTE EN
DIRECT AFSPRAAK PLANNEN

M

ONMIDDELLIJK EEN OFFERTE

085 019 57 33

De beller is sneller

24/7 spoedservice

Altijd en overal in Enschede

Komt goed garantie

Niet tevreden, geld terug

l

Gratis offerte

Onmiddellijk een offerte

Enschede